"My rodzinę fajną mamy"

Po raz kolejny gmina Świętajno pokazała, że jest jedna wielką rodziną. Wiele rodzin wzięło udział w festynie pn. "My rodzinę fajną mamy", który odbył się 15.08.2021 w parku w Świętajnie.

Przybyłych przywitał Teatr „Forma” z przedstawieniem i animacjami z udziałem Cheasa i Marschala z Psiego Patrolu. Dla fanów był też czas na zrobienie sobie zdjęcia z ulubionymi postaciami z bajki.

Ochotnicza Straż Pożarna w Świętajnie przygotowała wiele atrakcji dla uczestników festynu. Był czas na zwiedzenie i poznanie wozu bojowego i jego wyposażenia oraz przejażdżkę. Naukę pierwszej pomocy przedmedycznej na osobie dorosłej jak również dziecku. Strażacy przygotowali również edukacyjne zabawy dla najmłodszych. Najlepsza frajdę sprawiła piana gaśnicza, na której dzieci mogły się ślizgać do woli.

Dla rodzin czekały warsztaty tematyczne: malarskie – tworzenie unikatowych magnesów, prowadzone przez Andrzeja Zawrotnego, soli kąpielowych – aromatyczny dodatek do kąpieli, prowadzone przez Barbarę Drażbę, kaletnicze – prowadzone przez Adama Gełdon podczas których każdy mógł własnoręcznie wykonać swoje małe dzieło sztuki kaletniczej. Był z nami klub ABC Scrabble z Piasutna, który podczas festynu popularyzował grę w scrabble. Bank Spółdzielczy Szczytno Oddział Świętajno przygotował dla uczestników stoisko na którym przybliżał tematykę bankowości, która jest bardzo ważna już od najmłodszych lat. Sołectwo Świętajno przygotowało przysmaki dla rodzin, wśród których znalazły się gofry, ciasto, grill, bigos, babka ziemniaczana, popcorn oraz napoje.

Dodatkowo rodziny mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, zrobić sobie brokatowy tatuaż, pomalować kolorowo buźkę, pozjeżdżać na dmuchanych atrakcjach, skosztować słodkiej waty cukrowej oraz zagrać w giga gry rodzinne.

Podczas festynu każdy chętny mógł spisać się w spisie powszechnym u rachmistrza gminnego oraz zaszczepić się przeciwko COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień.

Podsumowaniem dnia był seans filmowy pod chmurką, który przyciągnął wielu kinomaniaków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym i darczyńcom za pomoc w organizacji festynu "My rodzinę fajną mamy":

Bank Spółdzielczy w Szczytnie oddział w Świętajnie

SARIA Polska Sp. z o.o. Oddział SARVAL w Długim Borku