IX Turniej Scrabble nad Jeziorem

>>IX Turniej „Scrabble nad Jeziorem” - Piasutno 2022<<

Piasutno jest obecnie jednym z dwóch miejsc (obok Nowego Miasta Lubawskiego) w województwie warmińsko – mazurskim, gdzie organizowane są rankingowe turnieje scrabble szczebla ogólnopolskiego. Impreza z roku na rok zyskuje na rozmachu, oprawie i ogólnym wizerunku.

Przypomnijmy, że w roku 2015 Turniej „Scrabble Nad Jeziorem” zyskał uznanie w oczach Kapituły Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego i uzyskał certyfikat upoważniający do używania tytułu i znaku „PRODUKT WARMII I MAZUR”. Fakt ten dodaje prestiżu tej imprezie i doskonale promuje zarówno samą grę, jak i miejscowość, gminę, powiat, a także Region.

IX Turniej „Scrabble nad Jeziorem” rozegrany został w Świetlicy Wiejskiej w Piasutnie w dniach 04 - 05 czerwca 2022 r.

W turnieju wzięło udział 51 zawodników, w tym 13 pań. Oprócz graczy reprezentujących Warmię i Mazury zjechali tu zawodnicy z siedmiu województw (mazowieckiego, pomorskiego, łódzkiego, podlaskiego, kujawsko – pomorskiego, śląskiego i małopolskiego).

Rozgrywki rozpoczęły się w sobotę 04 czerwca o godzinie 11.00. W tym dniu rozegrano siedem rund, co oznacza, że każdy zawodnik stoczył tyle właśnie pojedynków.

Organizatorzy zadbali o to, aby wieczorem zawodnicy mogli już na luzie skomentować wydarzenia całego dnia, podzielić się wrażeniami i po prostu zintegrować się przy muzyce.

W niedzielę wznowiono turniejowe zmagania. Pozostało do rozegrania 5 rund. Około godziny14.30 zakończono grę i wyłoniono zwycięzców. Oto trójka najlepszych:

1. Kamil Górka z Krakowa – I miejsce;

2. Franciszek Łysek z Warszawy – II miejsce;

3. Mariusz Skrobosz z Warszawy – III miejsce.

Zwycięzcy otrzymali puchary oraz dyplomy i nagrody rzeczowe.

Oprócz tego przyznane zostały statuetki jako nagrody specjalne w następujących kategoriach:

• Najlepsza Zawodniczka – Marta Bajorek z Warszawy;;

• Najmłodszy Zawodnik - Franciszek Łysek z Warszawy;

• Najlepszy Autochton – Jerzy Krzyżewski z Piasutna;

• Skok Tygrysa – Maciej Onoszko z Warszawy;

• Najmniejsza Różnica Punktów – Teresa Balewska z Redy;

• Największy Zjazd – Arkadiusz Kleniewski z Dzierzążni;

• Najniższa Wygrana – Waldemar Dębski z Ostródy;

• Najwyższa Przegrana – Mariusz Skrobosz z Warszawy;

• Kategoria „Pyszne” (słowo o tematyce kulinarnej) – Dorota Rudzińska z Warszawy;

Ponadto po każdej rundzie wyłaniany był zawodnik, który ułożył najwyżej punktowane słowo danej rundy zaczynające się kolejną literą hasła „WIWA PIASUTNO”. Tutaj według kolejności rund triumfowali: Paweł Maciejczuk z Białegostoku, Elżbieta Zdankowska z Olsztyna, Katarzyna Dębska z Ostródy, Dorota Rudzińska z Warszawy, Szymon Dąbrowski z Warszawy, Jerzy Krzyżewski z Piasutna, Mariusz Orzeł z Nowego Miasta Lubawskiego, Mariusz Skrobosz z Warszawy, Bernadeta Kudlińska z Osielska, ponownie Katarzyna Dębska z Ostródy, Krzysztof Zawadzki z Sampławy oraz Maciej Onoszko z Warszawy.

Zaopatrzenie w sprzęt (zestawy do gry i zegary) zabezpieczyła Polska Federacja Scrabble, której członkiem od dwunastu lat jest Klub Scrabble „ABC Piasutno”. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia – Miłosz Wrzałek z Warszawy.

Inicjatorem i głównym organizatorem IX Turnieju „Scrabble Nad Jeziorem” był jak zawsze Klub Scrabble „ABC Piasutno” pod przewodnictwem Prezesa – Jerzego Krzyżewskiego.

W organizację tegorocznego turnieju oprócz wspomnianego wcześniej Klubu Scrabble „ABC Piasutno” włączyły się i wspomogły tę inicjatywę finansowo:

1. Wójt Gminy Świętajno – Alicja Kołakowska;

2. Warmińsko-Mazurskie Centrum Wspierania Inicjatyw Lokalnych i Promocji Regionu w Piasutnie pod wodzą prezesa – p. Lili Borkowskiej;

3. Sołtys Sołectwa Piasutno - Bogdan Komosiński;

4. Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie – p.o. dyrektora – Aneta Gut;

5. Starosta Szczycieński – Jarosław Matłach;

6. Przewodniczący Rady Powiatu Szczycieńskiego – Jan Lisiewski;

7. Radny Powiatowy – Krzysztof Buła;

8. Usługi Stolarskie - Dariusz Rokicki - Świętajno;

9. Pyszna Szafa” - Elżbieta Zyra - Szczytno;

10. Delikatesy Centrum Iwona i Marek Skrajny – Świętajno;

11. Sklep Wielobranżowy - Halina Rochmalska - Świętajno;

12. „Anielskie Ubezpieczenia” Mariola Anielska - Świętajno;

13. Usługi Remontowo – Budowlane Bogdan Komosiński – Piasutno.

W czasie rozgrywek obecna była ekipa Telewizji Kopernik z Olsztyna. Sporządzony wówczas materiał będzie można niebawem obejrzeć na stronie tej stacji oraz na stronie Gminy Świętajno.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom, sponsorom, mediom i tym wszystkim, którzy pomogli przeprowadzić i obsłużyć turniej. Dzięki Wam nasi goście wywieźli z Piasutna dobre wrażenia, a zostawili mocną deklarację gotowości przyjazdu za rok na JUBILEUSZOWY, DZIESIĄTY TURNIEJ „SCRABBLE NAD JEZIOREM”.

Do zobaczenia.

Sekretarz Klubu ABC Piasutno