"Letnie Flamenco"

„Letnie FLAMENCO” już za nami. Festyn odbył się w sobotę 17 lipca w parku w Świętajnie.

W tym dniu świętowaliśmy 75-lecie powstania Przedszkola Samorządowego „Akademia Bajek” w Świętajnie. Obecna Dyrektor Przedszkola Pani Aldona Wysocka przedstawiła historię przedszkola, wręczyła podziękowania dla swoich poprzedniczek ,Wójt Gminy Świętajno- Alicji Kołakowskiej oraz Sekretarzowi Gminy Świętajno- Piotrowi Szopińskiemu. Na scenie wystąpiły dzieci przedszkolne, które przedstawiły piękne układy taneczne. Przedszkole przygotowało dla widzów słodki upominek w postaci upieczonych ciasteczek z tradycyjnego przepisu. Podczas jubileuszu została wręczona nagroda dla zwycięscy w konkursie na logo przedszkola, którą otrzymała Pani Natalia Murawska.

Zespół instrumentalny „MUSIQUE MACABRE” uświetnił popołudnie i zaprezentował utwory m.in. „Bella Ciao”, „Takie tango”.

Publiczność mogła skorzystać również ze stoisk handlowych, gastronomicznych, dmuchanego placu zabaw dla dzieci oraz obejrzeć wystawę poplenerową, którą prowadził Pan Andrzej Zawrotny.

Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie przygotował niespodziankę dla młodszej części publiczności. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach tworzenia dużej piniaty, wypełnienia jej słodkościami. Punktem kulminacyjnym było wspólne jej rozbicie. Warsztaty poprowadziła instruktorka Alicja Zęgota z „Pracowni Zielononoga”.

Po część artystycznej na scenie pojawił się DJ Adam Bass, który poprowadził zabawę taneczną.

Letnie Flamenco

Utworzono dnia 21.07.2021, 08:44