Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie

W tajemniczym ogrodzie

Wycieczki są najbardziej oczekiwaną atrakcją podczas wakacyjnych zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie. Pierwsza już za nami, a przyniosła nam wiele frajdy, kulinarnych smaków i nieoczekiwanej magii.

Nadszedł czas na pierwszą wyprawę poza gminę Świętajno podczas „wakacyjnych wyzwań” w GOK. Odwiedziliśmy Fundację TIME w Nowych Kiejkutach, gdzie uczestniczyliśmy w dwóch warsztatach.

Ale zacznijmy od początku. Przy pięknej bramie czekała Gospodyni, która wprowadziła nas do zaczarowanego ogrodu. Zwiedziliśmy wszystkie zakątki, poznawaliśmy rosnące tam przyprawy, bujaliśmy się w hamakach, chodziliśmy po linie, graliśmy w różne gry, a nawet wyruszyliśmy w poszukiwanie czterolistnej kończyny. Miejsce skłania do relaksacji, doznań zapachowych, wzrokowych, smakowych i dotykowych.

Podzieliliśmy się na dwie grupy i na zmianę wzięliśmy udział w dwóch warsztatach. Jednym z nich było wspólne przygotowanie pizzy. Było obieranie, krojenie, przygotowywanie sosów. Ciekawostką jest to, że bazylię i rukolę rwaliśmy świeżą z ogródka. Każdy przyrządzał swój kawałek wedle uznania. Następnie pizza wędrowała do wielkiego kamiennego pieca, gdzie się piekła. O smaku mówić za dużo nie trzeba, wystarczy zobaczyć uśmiechnięte buzie dzieci.

Drugim warsztatem było tworzenie ziarnuszki. Na samym początku wysłuchaliśmy baśni o Mądrej Wasylis'y, która wdrożyła nas w świat motanek. Pani instruktor opowiedziała o ziarnuszkach i ich tajemniczych mocach. Otóż mają one magiczną moc i spełniają marzenia, sprawiają że otacza nas dostatek, dobrobyt. Z wielu kawałków różnych materiałów, ziaren, nitek i koronek powstały piękne lalki. Wszystkie zostały stworzone bez użycia igieł, każda z nich jest wiązana. Dzieciom bardzo spodobały się zajęcia, i każde z nich czeka na spełnienie swojego marzenia.

W tajmeniczym ogrodzie

Utworzono dnia 16.07.2021, 07:49

Zegar

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

DANE KONTAKTOWE

Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie

ul. Młodzieżowa 2

12-140 Świętajno

tel.: 508 445 116

e-mail: gokswietajno@op.pl