Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie

Konkurs "Moje Muzeum"

Już niedługo ruszy strona interetowa z pracami wykonanymi na ogłoszony w ramach programu konkurs nazwany „Moje Muzeum" realizowanego wraz ze Stowarzyszeniem Tratwa". Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Igncego Krasickiego w Świętajnie.

Jego idea została opisana następująco:

Muzeum to miejsce, w którym gromadzi się rzeczy ważne. Takie, jakie chce się zachować na przyszłość i takie, o których chcielibyśmy,
by wiedzieli też inni. Nasz konkurs jest zachętą do tego, byś stworzył swoje własne MUZEUM. Takie, jakie tylko Ty, a nie nikt inny, możesz zapełnić treścią. Szczególnie zależy nam na wiedzy o zdarzeniach, rzeczach i obrazach – najdawniejszych, a jeszcze pamiętanych.

Proponując Ci udział w konkursie zależy nam na tym, by zainteresować Cię nieznanymi, zapominanymi zdarzeniami z przeszłości. Przede wszystkim tymi, które przechowują w pamięci ludzie starsi z Twojego otoczenia – rodzice, dziadkowie, krewni, sąsiedzi…. Proponujemy, żebyś poprosił/a ich o to, by opowiedzieli Ci o zdarzeniach, które przeżyli, albo o takich, o których im opowiedziano. Często można natrafić na wspomnienia bardzo stare, te jeszcze sprzed wojny- o dzieciństwie, obyczajach, o tym jak się kiedyś żyło, o wojnie, o tym jak ludzie osiedlali się na Warmii, jak wyglądały czasy powojenne……..Zapytaj o stare zdjęcia, dokumenty, zachowane stare przedmioty, szczególnie te, z którymi wiążą się jakieś opowieści. Ważne, żeby to były przedmioty i wspomnienia pochodzące od ludzi, od tych, którzy bezpośrednio je przeżywali, albo od ich świadków, którzy o nich usłyszeli. Nie z książek, czy Internetu.

Od Twojej decyzji zależy, co znajdzie się w MUZEUM i jaki będzie miało kształt. Może być zbiorem niedużych plansz, rysunków, albumem, mapą wędrówek, które odbyła rodzina zanim przybyła na Warmię, prezentacją komputerową itp.… A zawierać może zapisy, albo nagrania opowieści – np. historię rodziny, czy opowieści związane ze zdjęciami, przedmiotami, dokumentami, albo np. zestaw opisanych archiwalnych zdjęć i dokumentów……….”

W momencie uruchomienia strony poinformujemy Was o tym i prześlemy link :)

 

WYNIKI KONKURSU: 

I MIEJSCE - Agata Borkowska

II MIEJSCE - Nikodem Drężek

III MIEJSCE - Aleksandra Parda

 

Zapraszamy na stronę http://warmiaimazurymojemuzeum.pl/, na której znajdują się historie zebrane z teremu Warmii i Mazur.

 

Zegar

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

DANE KONTAKTOWE

Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie

ul. Młodzieżowa 2

12-140 Świętajno

tel.: 508 445 116

e-mail: gokswietajno@op.pl